Microsoft ogłasza projekt Bing For Schools

Microsoft ogłosił kolejną ciekawą inicjatywę związaną ze swoją wyszukiwarką Bing. Po ostatnio ogłoszonym projekcie Bing Boards, przyszedł czas na program Bing For Schools. Firma z Redmond chce w ten sposób przekonać do swojego projektu szkoły oraz uczniów i studentów.

Najnowszy wpis na oficjalnym blogu wyjaśnia założenia nowego projektu. Celem Bing For Schools jest przekonanie szkolnictwa do plusów związanych z używaniem wyszukiwarki Bing w celach edukacyjnych. Dedykowana wersja dla uczniów i studentów zostanie pozbawiona wyświetlanych reklam w trakcie wyników wyszukiwania. Ponadto Microsoft zapowiedział, że wyszukiwarka będzie posiadać lepsze zabezpieczenia prywatności oraz sposób filtrowania treści dla dorosłych. W praktyce filtry te mają być całkowicie zablokowane, uniemożliwiając uczniom na dostęp do treści dla dorosłych.

Jak zapewnia Microsoftu, szkoły będą mogły płynnie przejść na nowy model wyszukiwarki, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. Firma z Redmond chce przez to nie tylko dotrzeć do młodzieży, lecz także pomóc jej w nauce. Wyszukiwarka będzie również zintegrowana z dodatkowymi materiałami pomocniczymi dla uczniów. Więcej szczegółów powinniśmy poznać niebawem, zaś Bing For Schools trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: Bing Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *