Windows 8.1: ujawniono wygląd SkyDrive i Windows Store

Zgodnie z zapowiedzią, Windows 8.1 dostępny będzie do pobrania od jutra dla wszystkich użytkowników systemu Windows 8. Nowe zmiany wpłyną również na odmieniony wygląd dedykowanych aplikacji i usług. Dotyczy to m.in. nowego Windows Store oraz SkyDrive. W sieci pojawiły się dwa screeny, prezentujące odświeżony design wymienionych usług.

Wiadomo już, że aplikacja SkyDrive pozwoli na synchronizację plików znajdujących się w chmurze z dyskiem lokalnym komputera. Funkcja ta jednak nie będzie działać automatycznie. Zamiast tego w aplikacji zostanie wyświetlona część plików zastępczych i dopiero po kliknięciu na wybrane, otrzymamy możliwość pełnego pobrania plików ze SkyDrive.

skydrive 8.1

W przypadku Windows Store dla Windows 8.1, użytkownicy będą musieli posiadać konto Microsoftu (Microsoft Account) aby móc korzystać z nowego sklepu. Na poniższym obrazku można ponadto zobaczyć nowe opcje menu. Jeśli chodzi o aplikacje dedykowane systemowi Windows 8, to będą one automatycznie aktualizowane do nowej wersji systemu. Warto również pamiętać, że decydując się na instalację Windows 8.1 w wersji preview, trzeba będzie dokonać reinstalacji wszystkich aplikacji z Windows 8, w momencie wypuszczenia pełnej wersji nowego systemu. Nastąpi to jeszcze w tym roku, jednak na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

windstore 8.1

Źródło: Neowin, Mydigitallife

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.