Microsoft wyjaśnia zasady działania programu Games With Gold

W czasie trwającej konferencji Microsoftu na targach E3, poinformowano o nowym programie dla konsoli Xbox 360, który od niedawna znany jest pod nazwą Games With Gold. Firma z Redmond postanowiła nieco rozwinąć tę kwestię, promując przy okazji dostępne tytuły.

Games With Gold to nowa oferta dla użytkowników Xbox Live, dzięki której każdego miesiąca subskrybenci otrzymywać będą 2 pełne gry za darmo w ramach abonamentu. Kolejne tytuły będą udostępniane 1 i 16 dnia miesiąca. Już teraz wszyscy użytkownicy usługi mogą pobrać grę Fable III do 30 czerwca. W lipcu zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zobaczymy kolejno Halo 3 oraz Assassin’s Creed II. Informacje o planowanych kolejnych tytułach można śledzić na bieżąco pod tym adresem.

Warto dodać, że Games With Gold ma funkcjonować wyłącznie do końca bieżącego roku. Póki co Microsoft nie wspomniał o kontynuacji tej polityki dla konsoli Xbox One. W przypadku Sony taki krok już został zapowiedziany. Przydałyby się również nieco nowsze tytuły na platformie Xbox 360, gdyż dotychczas zapowiadane zostały już zapewne ograne przez większość użytkowników, a i pod tym względem PS3 wiedzie zdecydowany prym, wypuszczając w ramach PS Plus większą ilość nowszych gier.

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *