Games for Windows Live będzie kompatybilny z Xbox One

Niedawno informowaliśmy o kwestii dzielenia się kontem Xbox Live Gold z innymi domownikami, a także możliwości równoległego logowania przy użyciu konsol Xbox 360 oraz Xbox One. Czy podobna współpraca będzie miała miejsce w przypadku Games for Windows Live?

Usługa Games for Windows Live obecnie współpracuje z konsolą Xbox 360, dzięki czemu gry na PC obsługują achievementy rankingi punktowe, a nawet możliwość grania w wybrane tytuły online z użytkownikami X360, za pośrednictwem Xbox Live. Gracze narzekają jednak na wady tego rozwiązania z powodu wielu uszkodzonych funkcji i kodu. Ponadto nie można jednocześnie zalogować się na koncie z poziomu Games for Windows Live i Xboxa 360. Takie rozwiązanie wejdzie w życie w przypadku X360 i XO. Jak donosi serwis Kotaku, możliwość jednoczesnego logowania w przypadku Games for Windows Live i nowej konsoli również będzie możliwy i to już w dniu premiery.

Oznacza to przenoszenie wszystkich statystyk, osiągnięć oraz w niedalekiej przyszłości wspólnej zabawy w sieci pomiędzy użytkownikami PC i Xbox One. Ponadto Microsoft planuje rozbudować usługą Games for Windows Live, jednak szczegóły w tej sprawie nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło: Kotaku

1 thoughts on “Games for Windows Live będzie kompatybilny z Xbox One

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *