Xbox One: udostępnianie gier oraz dzielenie się przywilejami konta Xbox Live Gold

Dotarły do nas kolejne wieści na temat Xbox One prosto od Microsoftu. Tym razem producent konsoli wypowiedział się na temat udostępniania gier w wersji cyfrowej oraz dzielenia się przywilejami konta Xbox Live Gold.

Każdy użytkownik konsoli może udostępniać gry w wersji cyfrowej innym domownikom. Konsola Xbox One staje się wirtualną biblioteką gier wypełnioną cyfrowymi licencjami, które zakupili poszczególni członkowie rodziny. Każdy z nich może skorzystać z dowolnej gry na Xbox One, zalogować się na swoim osobisty koncie i grać w nią – nawet, jeżeli jej właściciel nie jest zalogowany na urządzeniu. Podobnie jak w przypadku nośników fizycznych, w szereg gier w wersji cyfrowej można grać bez konieczności połączenia z siecią, chociaż doświadczenia płynące z zabawy będą pełniejsze przy połączeniu z internetem i usługą Xbox Live. Wreszcie, kupując kopię w wersji cyfrowej, użytkownik może rozpocząć zabawę zanim jeszcze cała gra zostanie pobrana na konsolę.

Ponieważ gry w wersji cyfrowej przenoszą się wraz z użytkownikiem, z biblioteki można korzystać oraz udostępniać ją innym, również logując się na innej konsoli. A jeżeli będąc zalogowanym na konsoli znajomego użytkownik dokona zakupu gry w wersji cyfrowej, licencja będzie automatycznie dostępna również na własnym, domowym urządzeniu, dla każdego użytkownika w domu.

Dzielenie się przywilejami konta Xbox Live Gold
Podczas tegorocznych targów E3 wspomniano o nowych przywilejach dla członków Xbox Live Gold na konsoli Xbox One. Nazwano je Home Gold. Usługa pozwoli każdemu członkowi Xbox Live Gold na konsoli Xbox One dzielić się przywilejami konta Gold z innymi, bez dodatkowym opłat. Jedno konto Xbox Live Gold umożliwi korzystanie z jego możliwości wszystkim domownikom. Oto jak członkowie Xbox Live Gold mogą dzielić się swoimi przywilejami, takimi jak gra wieloosobowa, nagrywanie materiału wideo z rozgrywek, system doboru graczy SmartMatch i dostęp do aplikacji rozrywkowych, takich jak Skype czy Internet Explorer:

W domu. Użytkownik może ustawić domową konsolę w sposób umożliwiający korzystanie z gry wieloosobowej i dostęp do aplikacji rozrywkowych każdemu domownikowi – nawet, gdy sam nie przebywa w domu lub nie jest zalogowany na swoim koncie.

W ruchu. Użytkownik może zalogować się w domu znajomego i wspólnie korzystać z możliwości gry wieloosobowej i dostępu do aplikacji rozrywkowych, będąc zalogowanym na cudzej konsoli.

Posiadając konto Gold na domowej konsoli Xbox One, nieograniczona liczba użytkowników może korzystać z wielu przywilejów Xbox Live Gold, na jednym urządzeniu. Przyjaciele i rodzina muszą jedynie założyć swoje indywidualne konta z osobistymi identyfikatorami gracza (Gamertag), aby korzystać z gry wieloosobowej w Xbox Live i dostępu do aplikacji rozrywkowych.

A jeżeli zaprosimy znajomych do domu na wspólne granie? Nie ma problemu. Mogą zalogować się na konsoli swoimi identyfikatorami gracza i korzystać z gry wieloosobowej w sieci. Nawet, jeżeli właściciel konsoli wyloguje się ze swojego konta, przyjaciele i rodziną dalej będą mogli cieszyć się grą wieloosobową, korzystając z domowej konsoli Xbox One właściciela.

Na konsoli Xbox One, członkowie Xbox Live Gold będą mogli korzystać z przywilejów konta, jak gra wieloosobowa w kooperacji w domu znajomego – nawet, jeżeli ten znajomy nie posiada konta Gold. Po zalogowaniu się do konta Xbox Live Gold, każdy użytkownik konsoli uzyska dostęp do gry wieloosobowej i aplikacji rozrywkowych tak długo, aż użytkownik konta Gold pozostanie zalogowany na tym urządzeniu.

W domu z Xbox 360 i Xbox One
Każdy obecny użytkownik Xbox Live Gold jest gotowy do korzystania z Xbox One. Członkostwo Gold z konsoli Xbox 360 zostanie przeniesione na konsolę Xbox One, a także umożliwi korzystanie z jego przywilejów na obu urządzeniach. Możliwe będzie nawet jednoczesne zalogowanie się do swojego konta na Xbox 360 i Xbox One. Przywileje Home Gold będą zarezerwowane dla Xbox One.

Jakie przywileje łączą się z usługą Home Gold na konsoli Xbox One?
Na konsoli Xbox One każdy z domowników będzie korzystał z indywidualnego konta, dostosowanego do osobistych upodobań. Tak narodziła się koncepcja usługi Home Gold. Oznacza to, że osobiste konto i identyfikator gracza są naprawdę osobiste. Nie będzie więcej konieczne udostępnianie swojego konta innym użytkownikom do gry wieloosobowej, ani propozycje bajek dla najmłodszych użytkowników nie pojawią się więcej obok strzelanek, proponowanych starszemu graczowi. Oznacza to również dostęp do nowych gier i zabawy wieloosobowej dla przyjaciół, odwiedzających użytkownika w domu. W końcu, oznacza to, że zakup jednego abonamentu Xbox Live Gold pozwoli wielu osobom jednocześnie korzystać z jego przywilejów, bez dodatkowych opłat.

Źródło: Microsoft

One thought on “Xbox One: udostępnianie gier oraz dzielenie się przywilejami konta Xbox Live Gold

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.