Xbox One: potwierdzono blokadę regionalną

Najnowsza generacja konsol to kolejne pytania związane z blokadą regionalną. W przypadku Nintendo Wii U, importowane gry z USA lub Japonii nie działają na europejskiej konsoli. Dziś potwierdziły się dotychczasowe przypuszczenia dotyczące blokady w przypadku konsoli Xbox One.

Podobnie jak w przypadku Xboxa 360, najnowszy produkt Microsoftu również zostanie wyposażony w blokadę regionalną. Oficjalnie potwierdził to rzecznik prasowy Microsoftu dla serwisu Digital Trends, tłumacząc takie rozwiązanie kontynuowaniem polityki rozpoczętej już od wydania pierwszej konsoli Xbox. Ponadto jak dodał: “Podobnie jak w przypadku filmów i przemysłu muzycznego, gry muszą spełniać specyficzne dla danego kraju wytyczne regulacyjne, zanim trafią do sprzedaży. W dalszym ciągu będziemy zatem współpracować z naszymi partnerami, aby przestrzegać określone wytyczne z nową konsolą Xbox One”.

Dotychczas innego zdania w temacie było Sony, które dzięki braku blokady regionalnej, niejednokrotnie na tym skorzystało. Najlepszym przykładem jest gra Demon’s Souls, która pierwotnie miała trafić wyłącznie na język azjatycki. Ze względu jednak na swoją specyfikę i masowy import, gra odniosła światowy sukces, zaś wkrótce pojawi się trzecia część cyklu pod nazwą Dark Souls 2. Wygląda więc na to, że decyzja Microsoftu po raz kolejny może zniechęcić do nowej konsoli potencjalnych klientów.

Źródło: Neowin

One thought on “Xbox One: potwierdzono blokadę regionalną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *