Microsoft przyspiesza SkyDrive

Przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, rośnie również zainteresowanie usługą Microsoftu – SkyDrive. Wielu użytkowników tego rozwiązania skarżyło się jednak, iż upload danych trwa strasznie długo. Gigant z Redmond zapowiedział, że w najbliższej aktualizacji sytuacja ta ulegnie zmianie.

Według informacji, wgrywanie plików ma zostać przyspieszone aż dwukrotnie. Programiści wprowadzili odpowiednie poprawki do kodu zarówno po stronie serwera, jak i desktopowego oprogramowania, które obsługuje dysk sieciowy.

Microsoft zmienił również sposób wyświetlania zdjęć znajdujących się na serwerach, bowiem to właśnie one stanowią najbardziej popularny rodzaj plików w usłudze SkyDrive. Użytkownicy dostaną wygodną oś czasu, na której fotki będą posegregowane według daty wykonania. Przeglądanie stanie się dzięki temu o wiele łatwiejsze. Użytkownicy będą mogli stworzyć specjalny film ze swoimi zdjęciami, który przyda się szczególnie podczas prezentowania ujęć innym osobom.

Aktualizacja usługi będzie wprowadzana sukcesywnie w przeciągu następnych 24 godziny.

Źródło: Windows Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.