Outlook.com otrzyma funkcję Google Talk

Google Talk jest jedną z kluczowych funkcji usługi pocztowej Gmail. Umożliwia w wygodny sposób na rozmowy z innymi użytkownikami, zaś jak pokazują statystyki, jest to jeden z powodów, dla których w ogóle używany jest Gmail. Microsoft zdawał sobie z tego sprawę od dłuższego czasu, gdyż brak rozmów w Outlook.com ograniczał przypływ nowych użytkowników. W dniu dzisiejszym oficjalnie ogłoszono, że funkcja Google Talk zostanie zawarta w kliencie pocztowym Microsoftu.

Google Talk w Outlook.com umożliwi rozmowy z użytkownikami usług Google na podobnych zasadach, jak ma to miejsce za pośrednictwem Gmaila. Przechodząc do panelu kontaktów w błyskawiczny sposób możliwe będzie przeniesienie wszystkich zapisanych kontaktów z Google, a następnie swobodna rozmowa ze znajomymi. Chat dostępny będzie ponadto z poziomu skrzynki odbiorczej, kalendarza, listy kontaktów, a także SkyDrive, dzięki czemu rozmowy będą możliwe na przykład w trakcie pracy przy wspólnych dokumentach. Tutaj również udostępniona zostanie funkcja edycji w czasie rzeczywistym.

Integracja funkcji Google Talk z klientem pocztowym Outlook.com pojawi się na całym świecie w przeciągu kilku dni. Na dzień dzisiejszy z usługi Microsoftu korzysta ponad 400 mln osób i wszystko wskazuje na to, że nowa funkcja może wyraźnie zwiększyć zainteresowanie potencjalnych użytkowników.

Źródło: Outlook Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *