Microsoft rejestruje patenty pod interfejs multi-touch

System operacyjny Windows 7 był pierwszym systemem Microsoftu, który posiada natywne wsparcie dla obsługi interfejsu ekranu dotykowego. Chociaż funkcja nie została jeszcze wykorzystana przez najważniejszych producentów PC i twórców oprogramowania, oczekuje się, że zapowiadany na rok 2012 system Windows 8 ma dodać jeszcze więcej funkcji ekranu dotykowego. Według Microsoft-News.com, firma ujawniła niedawno kilka dokumentów patentowych na różne typy interfejsów ekranu dotykowego.

Patenty Microsoft zawierają ilustracje, na których zobaczymy m.in. gesty możliwe do wykorzystania na tablecie. Na jednej z nich zobaczymy gest polegający na przytrzymaniu ikony po prawej stronie ekranu, a następnie puknięcie palcem po lewej stronie ekranu, co w daje rezultat w postaci przeniesienia ikony z jednego miejsca na drugie. Na innym obrazku widać natomiast gest przytrzymywania przeglądarki na jednej stronie ekranu palcem, przy jednoczesnym przesunięciu palca na drugim ekranie, w celu dodania strony do “zakładek”.

Zgłoszenia patentowe stanowią dowód na to, że Microsoft postanawia na poważnie rozwijać interfejs ekranu dotykowego i wejść z impetem na tablety. Więcej na temat tego typu interfejsu powinniśmy się dowiedzieć podczas konferencji BUILD we wrześniu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *