Microsoft Remote Desktop dla iOS już dostępny

Microsoft Remote Desktop to przydatna aplikacja do zdalnego zarządzania komputerem. I choć na rynku dostępna jest już od kilku lat, to w dniu dzisiejszym Microsoft wydał pierwszą oficjalną wersję aplikacji dla użytkowników iOS, która obsługuje zarówno iPhone’y jak również iPady.

Główne cechy aplikacji Microsoft Remote Desktop to m.in. intuicyjne zarządzanie komputerem z systemem Windows, z poziomu urządzeń z systemem iOS; bezpieczne połączenie z aplikacjami i ważnymi danymi; proste zarządzanie wszystkimi zdalnymi połączeniami z centrum zasilania; wysoka jakość przesyłanego strumieniowo obrazu wideo oraz dźwięku z poprawioną kompresją; łatwy dostęp do zewnętrznych monitorów lub projektorów w przypadku prezentacji. Ponadto cechuje się przejrzystym menu oraz łatwością obsługi poszczególnych funkcji.

remote11102k13

Microsoft Remote Desktop dla iOS można pobrać za darmo pod tym adresem. Wymagana jest ponadto instalacja systemu iOS w wersji 6.0 lub nowszej. W najbliższym czasie pojawią się ponadto dedykowane wersje dla systemów Android, Windows oraz Windows RT.

Źródło: Apple Insider

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *