Windows 8.1 już dostępny

Windows 8.1, następca systemu operacyjnego Windows 8, jest już dostępny. Od dziś użytkownicy Windows 8 z ponad 230 rynków, mogą pobrać bezpłatną aktualizację ze Sklepu Windows. Także od dziś Windows 8.1 będzie również dostępny w wersji pudełkowej w sklepach detalicznych na całym świecie.

Ważącą 3,63 GB aktualizację można pobrać bezpośrednio z Windows Store. Jak tego dokonać, wyjaśniono w tym poradniku. Wśród nowości warto wymienić ulepszony i konfigurowalny ekran Start ze zmiennymi rozmiarami kafelków i dodatkowymi motywami tła. W Windows 8.1 użytkownicy mogą wybrać, jak chcą zaczynać pracę z systemem Windows – na „kafelkowym” ekranie Start czy na znajomym pulpicie.

W Windows 8.1 powraca przycisk Start, ikoniczny element systemu Windows i znajomy punkt nawigacyjny. Nowe wyszukiwanie Bing Smart Search to najłatwiejszy sposób znajdowania informacji w urządzeniu lub w sieci w jednym widoku.

Windows 8.1 zawiera też nową wersję przeglądarki Internet Explorer 11 (IE11), która jako jedyna została zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach dotykowych. IE11 oferuje ulepszoną obsługę dotyku, większą prędkość oraz synchronizację historii przeglądania, ulubionych oraz ustawień na wszystkich urządzeniach Windows 8.1. System Microsoft jako pierwszy i jedyny posiada także natywną obsługę druku 3D. Dzięki wbudowanej obsłudze drukarek 3D aplikacje będą mogły łatwo drukować zadania 3D i rozpoznawać formaty plików 3D.

Nowy wygląd Sklepu Windows prezentuje aplikacje w bardziej atrakcyjny sposób i ułatwia znalezienie tej właściwej. Nowy układ graficzny i kategorie, zapewniają łatwiejszy dostęp do najciekawszych propozycji. Personalizowane rekomendacje wykorzystują zaawansowany system rekomendacji i trafności Bing, pomagając w odkrywaniu nowych, ulubionych programów. Ponadto w Windows 8.1 aplikacje są aktualizowane automatycznie, dzięki czemu użytkownicy zawsze dysponują najnowszymi i najlepszymi wersjami.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie przeczytaj artykuł Przegląd nowości w systemie Windows 8.1.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *