Microsoft rezygnuje z udostępniania opcjonalnych poprawek Windowsa

Windows 10 aktualizacje

Przedstawiciele firmy Microsoft są świadomi tego, że aktualizacje ich oprogramowania potrafią wywoływać liczne problemy. W kontekście tego oraz pandemii koronawirusa, która torpeduje skutecznie efektywność pracy korporacji podjęto właśnie trudną decyzję o zawieszeniu części aktualizacji dla Windows 10. Aż do odwołania nie będą udostępniane zbiorcze poprawki opcjonalne.

Microsoft deklaruje, że pracownicy swój czas poświęcą na doskonalenie wyłącznie poprawek związanych z bezpieczeństwem. Oznacza to ni mniej, ni więcej to, że aż do odwołania w ramach Windows Update pojawiały się będą wyłącznie nowości wydawane z okazji Patch Tuesday – w drugi wtorek każdego miesiąca.

“Analizowaliśmy panującą obecnie na świecie sytuację i mamy pełną świadomość tego, jak wpływa ona na naszych konsumentów. W odpowiedzi na zaistniałe problemy skupimy swoje wysiłki w pełni na aktualizacjach bezpieczeństwa. Począwszy od maja 2020 roku zawieszamy publikowanie wszystkich opcjonalnych aktualizacji nie związanych z bezpieczeństwem (C i D) dla wszystkich wersji Windowsa – konsumenckich i serwerowych, od Windows Server 2008 SP2, aż po Windows 10 1909”, czytamy w komunikacie.

“Comiesięczne poprawki bezpieczeństwa (B – Update Tuesday) publikowane będą bez zmian, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom indywidualnym i biznesowym”, informuje producent.

Sytuacja nie powinna wpłynąć na termin publikacji aktualizacji Windows 10 20H1. Jest to tak zwany “feature update”, a o przekładaniu tychże w czasie firma nie informuje, przynajmniej na razie.

Interesującym w odniesieniu do panującej obecnie sytuacji na świecie jest to, że Gigant z Redmond już teraz informuje o zawieszeniu aktualizacji począwszy od maja tego roku. Czyżby firma nastawiała się na to, że koronawirus sparaliżuje świat na znacznie dłuższy okres, niż jest to prognozowane?

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *