Czy panel sterowania zniknie z Windows 10?

Windows 10

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft zamierza usunąć z systemu Windows 10 bardzo dobrze znany użytkownikom panel sterowania i zastąpić go nowymi opcjami w aplikacji Ustawienia. Teraz wygląda jednak na to, że gigant z Redmond jest coraz bliżej realizacji tego pomysłu. Świadczą o tym trzy poniższe opcje, które odkryto w poglądowej wersji oprogramowania. Mianowicie:

  • HideSystemControlPanel,
  • SystemControlPanelFileExplorerRedirect
  • SystemControlPanelHotkeyRedirect

Doszukano się ich w ostatnim poglądowym buildzie Windows 10. Mowa o buildzie oznaczonym numerem 19587. W nim te funkcje są jeszcze nieaktywne, ale inaczej może być w przypadku buildów, do których dostęp mają tylko pracownicy Microsoftu. W nich panel sterowania może być już wyłączony.

Póki co nie wiadomo, w jakiej aktualizacji systemu Windows 10 przedstawione zmiany mogą zostać wprowadzone. Nie zmienia to jednak faktu, że prędzej czy później Microsoft pozbędzie się panelu sterowania. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu.

Panel sterowania

Przypominamy, że niedawno Microsoft postanowił zawiesić część aktualizacji dla Windows 10. Do odwołania w ramach Windows Update będą pojawiały się wyłącznie nowości wydawane z okazji Patch Tuesday – w drugi wtorek każdego miesiąca. Niemniej, sytuacja ta nie powinna wpłynąć na termin publikacji aktualizacji Windows 10 20H1. Jest to tak zwany “feature update”, a o przekładaniu tychże w czasie firma nie informuje, przynajmniej na razie.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *