Windows 10 “w starszym wydaniu” cieszy się nadal popularnością

Windows 10

Według danych dostarczonych przez AdDuplex najpopularniejszą obecnie wersją systemu Windows 10 jest Windows 10 1903, czyli wariant dostarczany jako aktualizacja majowa w 2019 roku. Wersja ta zainstalowana jest na 50,7% komputerów działających pod kontrolą tego OSu. Wyniki najnowszego obecnie Windowsa 10 1909 poprawiają się z miesiąca na miesiąc, ale w tym momencie korzysta z niego tylko 28,2% osób.

Co dziewiąta osoba ma na swoim komputerze zainstalowany Windows 10 1809, który debiutował jeszcze w 2018 roku. 5,5% osób użytkuje Windowsa 10 1803, a 1,4% Windowsa 1709. Lwia część takiego oprogramowania może znajdować się na różnego rodzaju komputerach użytkowników biznesowych, w różnorakich korporacjach…

Źródło: AdDuplex

Ciekawostką jest to, że użycie wszystkich starych wersji systemu Windows 10 nieco wzrosło od zeszłego miesiąca. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ludzie w izolacji zaczęli używać w swoich domach komputerów, które dawno już nie były aktualizowane.

Pomimo wielu “kłopotliwych upadate’ów“, które co jakiś czas serwowane są użytkownikom przez giganta z Redmond, zachęcamy jednak do aktualizowania systemu i korzystania z jego nowszych (wspieranych jeszcze) wersji.

Źródło: AdDuplex, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *