“Wtorkowa” aktualizacja Windows 10 oprócz poprawek przynosi również usterki

Windows 10 poprawka

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10, wydana w drugi wtorek miesiąca w ramach tzw. Patch Tuesday była rekordowa, jeśli chodzi o liczbę wprowadzanych przez nią poprawek. Okazuje się jednak, że łatka KB4540673 przyniosła nie tylko usprawnienia, ale także poważne usterki.

Osoby, które pobrały i zainstalowały na swoich komputerach zestaw aktualizacji KB4540673 na ogół żadnych kłopotów nie mają. Jak zawsze w takich przypadkach o problemach donosi jednak pewien odsetek internautów, którzy skarżą się na nie na Reddicie i forach pomocy technicznej Microsoftu. Pamiętajcie, że nawet jeśli u Was działa, to u innych nie musi. Ba, u Was też mogą pojawić się z czasem niedogodności.

Problemy z łatką KB4540673

Najczęściej opisywany z najpoważniejszych błędów dotyczy “znikających” plików użytkowników. Dane na szczęście nie są kasowane, a ukrywane przez system na tymczasowym koncie, które tworzone jest na etapie aktualizacji. Innym jest równie poważny, bowiem często uniemożliwia korzystanie z komputera. “Niebieskie ekrany śmierci” (BSOD) pojawiają się u niektórych użytkowników Windowsa 10 1909 i 1903 już na etapie rozruchu systemu i uniemożliwiają jego pomyślny start. Niewielkie grono internautów informuje, że pecety zawieszają się już w trakcie wyświetlania ekranu UEFI/BIOS.

Podobnie jak niektóre wcześniejsze łatki, KB4540673 nie chce się w ogóle zainstalować. Czasami już po pobraniu i próbie instalacji aktualizacji wyświetlany jest błąd, czasem komunikowany jest on po restarcie systemu, a w innych przypadkach pobieranie patcha zatrzymuje się po prostu na wartości 1%.

Jeśli nie zainstalowaliście jeszcze poprawki KB4540673, zróbcie sobie w systemie punkt przywracania. Pomaga on postawić na nogi komputer, który po aktualizacji zacznie wariować. Jeśli doświadczacie problemów i jesteście w stanie zalogować się do systemu, podejmijcie próbę odinstalowania zestawu usprawnień. Zrobicie to przechodząc do Menu Start, a następnie wybierając “Ustawienia”, “Aktualizacja i zabezpieczenia”“Wyświetl historię aktualizacji” i “Odinstaluj aktualizacje”.

Źródło: Answers Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *