Microsoft chce wprowadzić subtelniejsze powiadomienia o konieczności aktualizacji Windows 10

Windows 10

Firma Microsoft już wkrótce zacznie wyświetlać na systemach Windows 10 zainstalowanych na niektórych urządzeniach komunikaty wzywające do aktualizacji. Domyślacie się zapewne, że stanie się tak przy okazji kolejnej dużej aktualizacji OSu, która planowana jest na przełom kwietnia i maja. Okazuje się, że powiadomienia te po raz pierwszy będą najprawdopodobniej całkiem subtelne.

Wraz z udostępnieniem nowej aktualizacji Windowsa 10 w wersji 2004 zakończy się wsparcie dla niektórych starszych wersji systemu. Wygląda na to, że zamiast irytować ich użytkowników wyskakującymi powiadomieniami, gigant z Redmond postanowi w łagodniejszy niż do tej pory sposób zachęcić do zainstalowania nowszej wersji systemu. Udostępniony w sieci rzut ekranu sugeruje obecność wyłącznie krótkiego komunikatu wyłącznie, zamieszczonego w ramach Windows Update.

“Twoja wersja systemu Windows 10 osiągnęła koniec wsparcia. Po zaktualizowaniu do nowszej wersji systemu Windows 10 urządzenie będzie nadal otrzymywać ważne aktualizacje”, głosi wiadomość.

Z jednej strony byłoby dobrze, gdyby Microsoft nie gnębił nikogo okienkami typu pop-up. Z drugiej strony dlaczego ktoś miałby chcieć korzystać z niewspieranej już i potencjalnie niebezpiecznej wersji systemu, skoro i tak korzysta z Windowsa 10?

Źródło: Instalki.pl, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *