Klawiatura Microsoftu SwiftKey otrzymuje aktualizację

SwiftKey Keyboard

SwiftKey, klawiatura Microsoftu przeznaczona na urządzenia z iOS i Androidem, to jedna z najpopularniejszych mobilnych klawiatur. Nie powinno to nikogo dziwić – nie dość, że ta oferuje kilkaset emotikonów i mnóstwo zróżnicowanych motywów graficznych, to uczy się stylu pisania użytkownika i pozwala na synchronizowanie tego stylu między urządzeniami, a na dodatek wspiera ponad 300 języków.

Teraz SwiftKey w wersji na Androida otrzymała aktualizację, do której Microsoft dodał aż 16 kolejnych języków. O większości z nich zapewne nie słyszeliście.

Jakie języki właśnie pojawiły się w SwiftKey? Są to Araona, Cavineña, Chácobo, Chamacoco, Chipaya, Chiquitano, Ava Guaraní, Ese Ejja, Guarayu, Ignaciano, Maka, Sirionó, Tacana, Trinitario, Tsimané oraz Yuracare, czyli języki południowoamerykańskie. Trudno powiedzieć, ile osób z tych języków korzysta, ale jedno jest pewne – dodając wsparcie dla możliwie największej liczby języków Microsoft dociera do wszystkich zakątków świata.

Nowa aktualizacja, o numerze 7.5.0.10, wprowadza też poprawki w wydajności działania aplikacji oraz jakości przewidywania słów, które użytkownik zamierza napisać w języku japońskim. Należy zaznaczyć, że aktualizacja jest wprowadzana falami, dla użytkowników Androida z całego świata. W momencie pisania tego artykułu nie jest ona dostępna w polskim sklepie Google Play, ale może się to zmienić w ciągu zaledwie kilku godzin. Nie wiadomo, kiedy powyższe języki trafią SwiftKey na iOS.

Przypominamy, że SwiftKey to aplikacja w pełni darmowa. Można ją pobrać np. w tym miejscu.

Źródło: Softpedia.com via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *