Microsoft udostępnia pasek z newsami dla Windows 10

News Bar Windows 10

Microsoft udostępnił w swoim sklepie z aplikacjami zupełnie nowe narzędzie, które może Was zainteresować. Nosi ono nazwę News Bar i jest dokładnie tym, o czym teraz najpewniej myślicie. Program niedostępny jeszcze w naszym kraju jest tak naprawdę dodatkowym paskiem zadań, który w przejrzysty sposób, na pulpicie systemowym, wyświetla najnowsze wiadomości z całego świata.

“News Bar zawiera najnowsze wiadomości z sieci Microsoft News, pochodzących od ponad 4500 najbardziej cenionych marek dziennikarskich na świecie. Możesz go skonfigurować w taki sposób, aby dostarczał ci aktualnych informacji o twoich ulubionych treściach przez cały dzień”, czytamy w opisie apki w Microsoft Store.

“Pasek wiadomości działa tak samo jak pasek zadań systemu Windows. Jest widoczny wtedy, kiedy go potrzebujesz, w tym miejscu, w którym go chcesz i wygląda tak, jak sobie tego życzysz. Możesz dostosować jego wygląd w menu ustawień, aby dopasować go do swoich preferencji. Jeśli nie chcesz, by News Bar odwracał Twoją uwagę, możesz go zminimalizować w dowolnej chwili, a później szybko przywołać z powrotem”, głosi komunikat.

Jak widać na zamieszczonych tutaj zrzutach ekranu, pasek może przybierać różne formy i znajdować się przy dowolnej krawędzi ekranu.

Aby zainstalować nowy pasek wiadomości wymagane jest korzystanie z systemu Windows 10 w wersji 1803 lub nowszej – oczywiście zrobicie to, gdy tylko zostanie udostępniony w Polsce. Aplikacja jest darmowa i zoptymalizowana pod kątem urządzeń z ekranami dotykowymi. Można ją wygodnie obsługiwać na komputerze 2w1 lub na tablecie.

Źródło: Microsoft Store, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *