Microsoft rozwiązał problem z SVCHOST w Windows XP

Od wielu miesięcy Microsoft zapowiada zakończenie wsparcia dla systemu Windows XP w kwietniu bieżącego roku. Ostatnio jednak ogłoszono wydłużenie supportu dla niektórych funkcji. Użytkownicy wciąż jednak oczekiwali na poprawę poważnego błędu związanego z SVCHOST. Firma z Redmond dotrzymała słowa i ostatecznie problem został rozwiązany.

Jak donosi WindowsiTPro, Microsoft wypuścił dużą liczbę poprawek dla większości swoich flagowych produktów w ramach comiesięcznego “Patch Tuesday”. Wśród nich znalazła się poprawka, która ostatecznie niweluje problem związany z SVCHOST. Przypominamy, że dotychczas w trakcie aktualizacji pojawiały się nieistniejące łatki, co doprowadzało do zużywania 100% mocy procesora. Od teraz Windows Update bardziej wnikliwie sprawdza dostępne aktualizacje przed pobraniem, co nie zakłóca już dłużej pracy procesora.

Wprawdzie do zakończenia wsparcia Windowsa XP pozostały jeszcze prawie 3 miesiące, to jednak Microsoft stara się pokazać, że wciąż zależy im na użytkownikach starszych systemów. Jak sądzicie, czy ze względu na wciąż duże zainteresowanie, jest szansa o przedłużenie zapowiadanego terminu? Ponad 30% użytkowników na całym świecie raczej zbyt prędko nie przesiądzie się na nowy system.

Źródło: WindowsiTPro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *