Microsoft Security Essentials pozostał bez wsparcia

Microsoft Security Essentials było po zakończeniu wsparcia Windows XP jedyną natywną formą ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w tym systemie. Narzędzie pełniło funkcję antywirusa, otrzymując regularne aktualizacje sygnatur. Niestety Microsoft postanowił wstrzymać wsparcie tego oprogramowania.

Od 15 lipca Microsoft nie wspiera już oprogramowania MSE. 180 mln użytkowników Windows XP jest zatem pozostawionych na pastwę losu, biorąc pod uwagę fakt, że od kwietnia ubiegłego roku system nie otrzymuje żadnych aktualizacji.

„Ponieważ środki ochrony w czasie rzeczywistym mają ograniczoną skuteczność na komputerach, które nie mają najnowszych aktualizacji zabezpieczeń, komputery te nadal będą narażone na ryzyko zakażenia” – tłumaczy Microsoft. „Zalecamy, aby jak najszybciej dokonać migracji na jedną z wyższych wersji systemu operacyjnego, aby otrzymywać regularne aktualizacje zabezpieczeń i w ten sposób pomóc ochronić komputer przed złośliwymi atakami.”

Co w takim przypadku mają zrobić osoby wciąż korzystające z Windows XP? Muszą zainstalować dodatkowe oprogramowanie antywirusowe od producenta, który wciąż wspiera Windows XP. Takim narzędziem jest np. Bitdefender. Firma ta zapewniła, że będzie wspierać Windows XP przez 32 miesiące od dnia 8 kwietnia 2014 roku.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *