Microsoft rozważał przejęcie biznesowego komunikatora Slack

Slack to narzędzie do organizacji pracy większej grupy osób. Użytkownicy mogą między sobą rozmawiać, tworzyć nowe kanały, udostępniać dokumenty, a niedługo być może także pojawi się możliwość wykonywania połączeń głosowych i wideokonferencji.

Ze względu na swoje zastosowania Slack jest często wymieniany jako konkurencja dla Skype, choć komunikator ten jest raczej ograniczony do ścisłego grona odbiorców, sprawdzając się przede wszystkim w pracy.

Jak podaje TechCrunch, powołując się na własne źródła, Microsoft rozważał w ostatnim czasie przejęcie Slacka za sumę 8 mln dolarów. Nie wszyscy w firmie byli temu przychylni. Wśród przeciwników takiego rozwiązania znalazł się Satya Nadella oraz Bill Gates. Ten ostatni tłumaczył, że zamiast kupować Slacka, należy usprawnić funkcje Skype’a.

Oczywiście samo wystosowanie propozycji nie oznaczałoby jednak, że Slack zostałby przejęty. CEO biznesowego komunikatora – Stewart Butterfield – przyznał ostatnio, że sprzedaż nie zawsze jest dobra dla rozwoju wybranego narzędzia.

Źródło: TechCrunch via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *