Windows 10 Redstone: duża aktualizacja w czerwcu 2016?

O Windows Redstone, czyli pierwszej większej aktualizacji dla Windows 10, wiemy już od dłuższego czasu. W programie testowym udostępnione zostały już nawet wstępne buildy systemu.

Finalna wersja Windows Redstone zostanie podzielona na dwie części. Pierwotne informacje wskazywały, że obydwie pojawią się w 2016 roku. Plany mogły jednak ulec zmianie, o czym donosi serwis WinBeta.

Według nich pierwsza część aktualizacji – Windows Redstone RS1, trafi pod strzechy naszych komputerów w czerwcu. Druga przeniesiona została jednak na początek przyszłego roku.

Co przyniesie RS1? Aktualizacja będzie się skupiać głównie na integracji platformy Windows 10 na poszczególnych urządzeniach – komputerach, tabletach, smartfonach i konsoli Xbox One.

Ważnym wydarzeniem będzie start Windows Store na Xbox One, który wprowadzi większą integrację pomiędzy konsolą, a komputerem. Microsoft planuje m.in. sprzedaż gier, które będą działać na obydwu platformach.

RS1 przyniesie również łatwiejszą wymianę danych pomiędzy urządzeniami. Cortana (wirtualna asystentka) będzie np. mogła informować o powiadomieniach, które pojawiły się na Androidzie, bezpośrednio w Windows 10 lub na konsoli.

Zawartość aktualizacji RS2, która powinna zadebiutować w przyszłym roku, wciąż pozostaje dużą niewiadomą. Być może więcej informacji na jej temat otrzymamy podczas konferencji Microsoft Build 2016, która będzie miała miejsce na przełomie marca i kwietnia.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *