Statystyki platformy Steam: Windows 10 zrównał się z Windows 7

Windows 10 i Steam

Windows 10 według ostatnich statystyk mocno odstaje od Siódemki pod względem popularności, jednak jest pewna grupa, w której wygląda to zupełnie inaczej.

Mowa oczywiście o graczach korzystających z platformy Steam. Według najnowszych danych już 34,01% użytkowników usługi Valve ma zainstalowany 64-bitowy system Windows 10. Dla porównania 64-bitowy Windows 7 posiada 34,21% udziałów.

Różnica jest zatem kosmetyczna i już niedługo Dziesiątka powinna wyprzedzić Siódemkę wśród graczy. Dlaczego użytkownicy tak chętnie przesiadają się na Windows 10? Zapewne dużą zachętą są biblioteki graficzne DirectX 12, które nie występują w żadnym innym systemie.

Obecnie nie ma jeszcze gry, która robiłaby z nich większy użytek, ale jest to „inwestycja” na przyszłość. Gracze przenoszą się teraz, gdy Windows 10 jest dla nich dostępny za darmo.

steam luty systemy
Popularność systemów operacyjnych wśród użytkowników Steam

A jak wygląda sprawa z innymi systemami? Windows XP jest zainstalowany na 2,39% komputerów użytkowników Steam i co ciekawe, w ostatnim miesiącu zdobył na popularności (+0,08%). Dobrze radzi sobie również Windows 8.1 (13,24%), choć widać, że w tym przypadku gracze najchętniej migrują na Dziesiątkę, gdyż system ten zanotował największe straty w porównaniu ze styczniem.

Pomimo starań Valve i prac nad SteamOS, Linux jest na platformie Steam niemal niezauważalny. Poszczególne dystrybucje nie zyskują więcej, jak 0,19% udziałów. System z logiem pingwinka nie jest zatem postrzegany jako atrakcyjna platforma dla graczy.

Źródło: Valve via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *