Microsoft stworzył spodnie, które ładują telefon

Bateria na wykończeniu, nie masz dostępu do swojej ładowarki, a w grafiku jeszcze kilka ważnych telefonów? Dzięki nowemu “wynalazkowi” od Microsoftu to już nie problem. Wystarczy, że włożysz na chwilę smartfon do kieszeni, a spodnie naładują ogniwo.

Microsoft zaprezentował właśnie pierwsze na świecie spodnie, dzięki którym noszący będzie mógł naładować swój telefon. Wystarczy, że włoży go do kieszeni! W jaki sposób to działa? W spodniach umieszczony został specjalny “talerz”, który umożliwia ładowanie bezprzewodowe. Gdy telefon znajdzie się blisko niego (czyli w kieszeni), rozpocznie się proces uzupełniania energii. Spodnie pełnią zatem rolę swoistego power banku, który ładowany jest poprzez kabel microUSB.

Choć Microsoft reklamuje spodnie jako idealnego kompana dla Nokii Lumii, technologia bezprzewodowego ładowania będzie działać z większością nowych urządzeń, które obsługują taką funkcję – np. z Nexus 5.

spodnie power bank
Bezprzewodowa ładowarka jest wszyta w przednią kieszeń spodni

Spodnie zostały stworzone w kooperacji Microsoftu i angielskiego projektanta – Adriena Sauvage. Produkt już niedługo pojawi się w sprzedaży za pośrednictwem Amazonu. Sugerowana cena spodni wynosi 340 dolarów.

Źródło: Nokia Conversations, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *