Starsze wersje Skype przejdą na emeryturę

Na oficjalnym blogu Skype pojawiła się informacja, że użytkownicy starszych wersji komunikatora dla Windows i OS X muszą przygotować się na obowiązkową aktualizację. Microsoft postanowił odesłać na emeryturę wersje, które nie obsługują najnowszych funkcji.

Skype został przejęty przez Microsoft w 2011 roku za 8,5 miliarda dolarów. Od tego czasu program przeszedł sporo zmian, a nowy właściciel stara się zrobić z niego uniwersalny komunikator, który kiedyś kojarzony był głównie z darmowymi rozmowami VoIP.

Kto powinien przygotować się na obowiązkową aktualizację? Skype informuje, że sprawa dotyczy wersji 6.13 i starszych dla Windows oraz 6.14 i starszych dla OS X. Dowiedzieliśmy się również, że wspomniane wersje odesłane zostaną na emeryturę w ciągu kilku najbliższych miesięcy, nie wiadomo dokładnie kiedy.

Microsoft podkreśla, że wycofanie starszych wersji związane jest z obsługą wielu ulepszeń, które niedawno pojawiły się w Skype. Chodzi przede wszystkim o wysyłanie i odbieranie wiadomości błyskawicznych gdy kontakt jest offline. Istotną kwestią jest również poprawna synchronizacja czatów na różnych urządzeniach.

Najnowszą wersję Skype możecie pobrać za darmo: Skype 6.16 dla Windows i Skype 6.18 dla Mac.

Źródło: Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *