Microsoft Surface 2.0 do kupienia w styczniu 2012

Gdy Microsoft zaprezentował zapowiedź drugiej generacji Surface, wiele osób było pod wrażeniem. Pierwsza Surface (Powierzchnia) kojarzyła się z ogromnym, nieporęcznym sprzętem, jednakże nowa wersja otrzymała elegancki wygląd, została również znacznie “odchudzona” – do 10 cm grubości. Surface 2.0 przynosi również znaczne udoskonalenia technologiczne oraz możliwość zamontowania na ścianie.

Surface 2.0 to faktycznie sprzęt Samsung SUR40. Ma 40-calowy monitor 1080p, który może obsługiwać jednocześnie pięćdziesiąt różnych źródeł dotyku i jest chroniony przez największą przestrzeń Gorilla Glass jaki kiedykolwiek zastosowano do ekranu. Wyświetlacz korzysta z nowej technologii Microsoft PixelSense, która w istocie wyposaża każdy piksel w czujniki optyczne i czujniki podczerwieni, które pozwalają rozpoznać palce i inne obiekty, które współdziałają ze sobą bez użycia kamery.

Gigantyczne urządzenie przetwarza dane za pomocą wbudowanego komputera z procesorem Athlon AMD X2 245e 2.9GHz oraz procesorem graficznym 1GB AMD Radeon HD 6750 wraz z 4GB pamięci RAM DDR3 oraz dyskiem twardym 320 GB. Oprogramowanie Surface 2.0 opiera się na 64-bitowym systemie Windows 7 Professional.

Prezentując sprzęt w styczniu tego roku, Microsoft obiecał, że Surface będzie udostępniona “jeszcze w 2011 roku”. Choć na stronie Microsoftu znajdziemy wciąż tę deklarację, według ZDNet Samsung udostępni SUR40 w styczniu 2012 roku.

Według dziennikarki serwisu, niektórzy deweloperzy platformy Surface zwrócili uwagę na problemy w podstawowym oprogramowaniu systemowym, które można, przynajmniej częściowo, obwinić za opóźnienie. Microsoft zaprezentował swój zestaw do tworzenia oprogramowania (SDK) dla Surface 2.0 w lipcu.

Pozostaje już tylko czekać na sprzęt, o którym warto powiedzieć jeszcze jedno – SUR40 ma kosztować 7600 dolarów, czyli ok. 24 tys. zł. Dla pocieszenia, warto przypomnieć, że pierwsza Surface kosztowała “tylko” 12.000 dolarów.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *