Dell i HP przygotują tablety z Windows 8 na rok 2012

Dell i HP szykują się do wydania tabletów z systemem Windows 8 już w przyszłym roku. Powodem starań o szybkie wydanie nowych urządzeń z systemem Windows 8 może być ofensywa cenowa podjęta przez Amazon. Jeden z największych e-biznesów na świecie zamierza sprzedawać Kindle w cenie 200 dolarów. Podobno może to mieć wpływ na plany Della i HP.

“Dyskontowa” cena zaproponowana przez Amazon postawiła wielkich producentów hardware na nogi. Giganci rynku PC zamierzają wypełnić lukę między “tanimi” tabletami z systemem Android a “drogimi” tabletami od Apple. Mówi się tutaj o naprawdę wielkim, światowym rynku: Dell zamierza skierować swoją ofertę tabletów z systemem Windows 8 do użytkowników biznesowych, podczas gdy HP ma się trzymać się konsumentów indywidualnych. Jak widać, producenci zamierzają raczej podzielić się rynkiem, mogąc czerpać jak największe korzyści ze swojej “niszy”. Pytanie, czy Amazon jest w stanie im przeszkodzić?

Nowe tablety przygotowują również inni wielcy producenci. Lenovo wyprodukuje tablet z systemem Android, natomiast o HTC mówi się, że ma w planach wydanie urządzenia z systemem Windows 8. Wspomniane tablety Dell i HP powinny się pojawić na rynku w trzecim kwartale 2012 roku, czyli za rok o tej porze.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *