Nokia pokazuje model 800 i inne telefony z Windows Phone

Ostatnimi czasy wokół Nokii było więcej niewiadomych niż święcenia sukcesów, dlatego informacje na temat planów wydania pierwszych po zawiązaniu współpracy z Microsoftem modeli Nokii z systemem Windows Phone 7 należy uznać za pierwszy powiew optymizmu. Telefony zostaną oficjalnie zaprezentowane 26 października podczas konferencji Nokia World 2011 w Londynie.

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać oficjalnej prezentacji, pojawiły się zdjęcia dwóch z zapowiadanych smartfonów.


Nokia 800 z WP7

Smarfton Nokia 800, wcześniej znany jako Sea Ray, to w zasadzie lekko zmodyfikowana Nokia N9 z systemem Windows Phone 7.5 zamiast porzucanego MeeGo OS.

Na zdjęciach można zobaczyć smartfon z obudową w kolorze czarnym, niebieskim i różowym, z 3,7-calowym ekranem dotykowym oraz dodatkowymi przyciskami głośności, aparatu oraz, rzecz jasna, z ekranem głównym, na którym można zobaczyć interfejs systemu Windows Phone.

W sieci znalazły się również zdjęcia modelu Nokia Sabre, jednak zaprezentowano na nich wersję testową urządzenia.

sabre-big
Nokia Sabre

Model Sabre jest wyposażony w nieco mniejszy, 3,5-calowy ekran. Prawopodobnie będzie to telefon z sektora urządzeń tańszych od Nokii 800. Podobno specyfikacje Sabre to procesor 1.4GHz i 1 GB pamięci RAM. O tym modelu mówi się, że będzie wydajnością nadrabiał wygląd…

Zgodnie z zapowiedzią CEO Nokii, Stephena Elopa, firma będzie przez najbliższe 12 miesięcy prezentować kolejne smartfony z przeróżnych segmentów cenowych. Potwierdził również, że Nokia “udostępni smartfony w wybranych krajach jeszcze w tym kwartale. [Firma] planuje systematycznie zwiększać zasięg geograficzny oraz liczbę partnerów w ciągu roku 2012.”

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *