Microsoft Surface Duo – cena i specyfikacja (oficjalnie)

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo przestał być konceptem oraz zbiorem plotek i przecieków. Amerykańska firma zdradziła więcej na temat swojego urządzenia z dwoma ekranami. Wiadomo już, co dokładnie potrafi ten sprzęt oraz ile trzeba będzie za niego zapłacić. Niestety nie wiadomo czy urządzenie będzie dostępne na rynku międzynarodowym czy też zostanie tylko i wyłącznie ograniczone do Stanów Zjednoczonych.

Microsoft Surface Duo – specyfikacja

Microsoft Surface Duo oferuje użytkownikom możliwość skorzystania z dwóch wyświetlaczy. Każdy z nich ma przekątną 5,6 cala i został wykonany w technologii AMOLED. Ekrany połączono zawiasem 360 stopni, co jest miłym ukłonem w stronę osób ceniących sobie komfort pracy. Po rozłożeniu, powierzchnia robocza sprzętu wynosi 8,1 cala, czyli mamy tu do czynienia prawie że z małym tabletem. Całością ma od początku zarządzać Android 10.

Za sprawne działanie Surface Duo odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 855 w połączeniu z 6 GB pamięci RAM. Oprócz tego, na pokładzie znajdziemy baterię o pojemności 3577 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18W oraz aparat główny o rozdzielczości 11 megapikseli z możliwością nagrywania w 4K oraz trybem dla zdjęć nocnych. Co ciekawe, w Surface Duo zabrakło modemu dla sieci bezprzewodowych 5G oraz NFC, jak również… głośników stereo.

Microsoft Surface Duo – cena

Za podstawowy wariant Microsoft Surface Duo trzeba będzie zapłacić równowartość 1399 dolarów. W ramach tego użytkownicy otrzymują także dostęp do kompatybilności ze wszystkimi generacjami pióra Surface Pen oraz integrację Androida z Windowsem – szczególnie w kontekście mobilnej pracy.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *