Tak wyglądają nowe dynamiczne kafelki w Windows 10

Windows 10 logo

Firma Microsoft od dłuższego już czasu planuje unowocześnić interfejs systemu Windows 10. Największe zmiany dokonają się w zakresie systemowych ikon oraz menu Start. Właśnie okazało się, że gigant z Redmond ma najwyraźniej kilka alternatywnych pomysłów na rozwój tych elementów UI.

Co zmieni się w menu Start?

Według obecnej koncepcji, nowością są przede wszystkim przeprojektowane kafelki, korzystające z wyśrodkowanych ikon Fluent Design, znajdujących się na ich pierwszym planie. Tło za sprawą gradientu dopasowuje się kolorystycznie do wyglądu pozostałej części Menu Start. Na liście “ostatnio dodane” widnieje teraz ikona aplikacji pozbawiona ramki, naklejona na jasne lub ciemne tło. To właśnie ten wygląd da się aktywować z pomocą naszych podpowiedzi.

Nowe menu Start w Windows 10 / Źródło: Instalki.pl

Najnowszy koncept dynamicznych kafelków

Na swoim najnowszym wideo umieszczonym w serwisie YouTube firma Microsoft chwali się wyglądem nowych ikon systemowych. Te wyglądają doprawdy schludnie i trudno mieć do nich jakieś większe zastrzeżenia. Nareszcie ich projekt został zunifikowany i chyba to właśnie jest kwestią najważniejszą. Problem pojawia się, gdy w pewnym momencie materiału Microsoft prezentuje to, jak wyglądają nowe dynamiczne kafelki (Live Tiles). Wielu internautów oceniło ten projekt graficzny jako zupełnie bezpłciowy.

Dynamiczne kafelki według najnowszego projektu Microsoftu / Źródło: Instalki.pl

Być może Live Tiles w takim kształcie zadebiutują wyłącznie w systemie Windows 10X. Wydaje się, że Microsoft dopracował już wygląd nowego menu Start w “zwykłym” Windowsie 10 i przynajmniej przez jakiś czas nie będzie chciał go zmieniać.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *