Windows 10 z nowym interfejsem

Nowy interfejs Windows 10

Niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 od dłuższego czasu ze sporym wytęsknieniem wypatrują aktualizacji, która wniosłaby powiew świeżości do tego oprogramowania. Tak się składa, że Microsoft opublikował nowy build Windowsa 10 dla Insiderów, w którym wprowadza garść drobnych, aczkolwiek wartych uwagi zmian.

Nowe Menu Start

Poniższa animacja w doskonały sposób obrazuje różnice pomiędzy obecnym a nowym, udostępnionym już testerom interfejsem.

Menu Start – obecnie i po zmianach / Źródło: Microsoft

Co dokładnie się zmieniło? Nowością są choćby przeprojektowane kafelki z wyśrodkowanymi ikonami Fluent Design. Ich tło dopasowano kolorystycznie do reszty przestrzeni Menu Start. Zmiany nie ominęły listy “Ostatnio dodane”, na której ikony tracą w końcu nieestetyczne ramki. Oceńcie sami.

Zmiany funkcji Alt+Tab

Nie wiem jak często używacie kombinacji Alt+Tab do przełączania się pomiędzy okienkami, ale musicie wiedzieć, że i tutaj nadchodzą zmiany. Od najnowszego build Preview systemu Windows 10, wszystkie zakładki otwarte w przeglądarce Microsoft Edge będą wyświetlane w widoku Alt+Tab, a nie tylko aplikacja jako taka.

Nowy widok interfejsu Alt+Tab / Źródło: Microsoft

Bardziej spersonalizowany pasek zadań

Tej zmiany nie odczujecie, o ile nie postanowicie utworzyć sobie nowego konta w obrębie systemu. Widok domyślny będzie spersonalizowany w inny sposób dla osób z podpiętym kontem Xbox Live, a w jeszcze inny dla użytkowników aplikacji Twój telefon. Przykłady można zobaczyć poniżej.

Personalizowane paski zadań / Źródło: Microsoft

Jak szybko niniejsze zmiany trafią do stabilnej wersji Windows 10? Menu Start pojawi się w nim prawdopodobnie dopiero w 2021 roku. Czy pozostałe funkcje trafią w ogóle do stabilnego buildu? Trudno powiedzieć, bowiem Microsoft często serwuje Insiderom nowinki, które po jakimś czasie porzuca. Czas pokaże jak będzie w tym przypadku.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *