Microsoft Surface: problemy z produkcją tabletu

Wczoraj Microsoft ogłosił, że w październiku doczekamy się na rynku długo oczekiwanego systemu operacyjnego Windows 8. Dotychczas wiadomo było, że w tym samym miesiącu swoją premierę będzie miał nowy tablet Microsoft Surface. Pojawiły się jednak pogłoski, że z powodu problemów związanych z produkcją sprzętu premiera może się częściowo opóźnić w poszczególnych krajach.

Na pewno część tabletów pojawi się według ustalonego wcześniej terminu, jednak Microsoft boryka się z niską wydajnością produkcji ze względu na współpracę z dostawcą, mającym problem z produkcją niektórych części tabletu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Chodzi dokładnie o obudowę ze stopu magnezu VaporMG, która jest trudniejsza do wyprodukowania, niż początkowo zakładano. Może się zatem okazać, że Microsoft nie zdąży do końca roku wypuścić zakładanych 5 milionów sztuk sprzętu.

microsoft surface

Na dzień dzisiejszy brak szczegółowych informacji odnośnie ilości tabletów, które pojawią się w dniu premiery. Microsoft jednak robi co może, aby zdążyć na czas i móc planowo rywalizować z konkurencją w okresie przedświątecznym, który to przynosi najwięcej profitów.

Źródło: Digitimes

1 thoughts on “Microsoft Surface: problemy z produkcją tabletu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *