Halo 4 zapowiedziane na Microsoft Surface?

Halo 4 to strzelanina FPP w klimatach S-F, której premiera odbędzie się w listopadzie ekskluzywnie na konsolę Microsoft Xbox 360. Szef dywizji odpowiedzialnej za konsole w Microsofcie, Don Mattrick, stwierdził właśnie, że Halo 4 ma szansę pojawić się również na tablecie Microsoft Surface. Byłby to pierwszy taki przypadek w historii gier, gdzie zapowiedziany dotąd konsolowy tytuł na wyłączność, trafi również na panel tabletu tej samej firmy. Czy faktycznie możemy spodziewać się tak rozbudowanej gry na tablecie?

W sieci zawrzało, co wynika z niezbyt precyzyjnej wypowiedzi Mattricka, który prawdopodobnie celowo podgrzał atmosferę wokół tabletu. Jak się jednak okazuje, Microsoft nie podał dotychczas oficjalnej informacji o planowanej premierze na Surface. Chodzi zatem najwyraźniej o “możliwą współpracę gry Halo 4 z Microsoft Surface”, którą można rozumieć jako pobieranie dodatkowych informacji o grze, ciekawostkach związanych z fabułą, poradnikach itp.

Kluczowe dla sprawy jest również brak zaprzeczenia, jakoby Halo 4 miałoby stać się grywalnym tytułem na tablecie. Gdyby jednak Microsoft zdecydował się na ten krok, to mielibyśmy pierwszy tablet w historii, który celuje w bardziej wymagających graczy.

Źródło: Venture Beat

One thought on “Halo 4 zapowiedziane na Microsoft Surface?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *