Windows 8 File History zapowiedziany

Jedną z najczęstszych rekomendacji, jakie mogą usłyszeć świeżo upieczeni użytkownicy komputerów, to częste tworzenie kopii zapasowych swoich danych. W praktyce jednak nawet najbardziej doświadczeni posiadacze PC zapominają lub wręcz lekceważą te porady. Z raportu Microsoftu wynika, że tylko poniżej 5% użytkowników systemu Windows 7 choć jeden raz zrobiło kopię zapasową systemu. W dużej mierze przyczyną tego stanu rzeczy jest po prostu nieumiejętność jej wykonania przez przeciętnych użytkowników. Wraz z pojawieniem się Windows 8 firma chce jednak zmienić ten stan rzeczy.

Na oficjalnym blogu Windows 8 pojawiła się właśnie informacja o nowym programie do tworzenia kopii zapasowych o nazwie File History. Jak możemy wyczytać w oświadczeniu, w przeciwieństwie do wersji obecnej w Windows 7, najnowsza ma być bardziej przyjazna początkującym użytkownikom. Ponadto chronić ma tylko wybrane przez nas ważne pliki, zamiast cały system, co znacznie ułatwia obsługę programu i skraca czas operacji.

File History

File History nie będzie posiadał funkcji zabezpieczenia całego systemu, jednak jeśli ktoś będzie miał na to ochotę, to wciąż będzie mógł korzystać ze sprawdzonego Windows Backup.

Źródło: Windows 8 Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *