Windows Server 2012 Essentials w fazie beta

W zeszłym tygodniu, Microsoft ogłosił zaprzestanie prac nad Windows Home Server. Dzisiaj, firma wprowadziła na rynek pierwszą publiczną wersję beta następcy zamkniętego projektu, Windows Server 2012 Essentials.

Download jest obecnie dostępny na stronie Windows Server 2012 Essentials. Microsoft przeznacza oprogramowanie głównie dla użytkowników z małych firm: “Windows Server 2012 Essentials obsługuje aplikacje potrzebne do prowadzenia biznesu, a także pomaga szybko połączyć się z dodatkowymi aplikacjami i usługami w chmurze w celu rozszerzenia funkcjonalności serwera.”

Microsoft uruchomił Windows Home Server w 2007 roku w celu zdobycia osób prywatnych, które chciałyby zakupić oprogramowanie i sprzęt zorientowanego na multimedia serwera. Okazało się jednak, że rynek serwerów na potrzeby domowe nigdy na dobre się nie rozkręcił. Ostatnia ważniejsza aktualizacja systemu Windows Home Server została wydana w marcu 2011 roku.

W swoim ogłoszeniu dotyczącym Windows Server 2012 Essentials, spółka podała:

“…Microsoft łączy funkcje, które dotychczas dostępne były tylko w systemie Windows Home Server, takie jak wsparcie dla urządzeń DLNA i streaming multimediów, koncentrując wysiłki w zaprojektowaniu Windows Server 2012 Essentials jako pierwszego systemu operacyjnego dla serwerów zarówno dla małych firm jak i do użytku domowego… ”

Źródło: Register

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *