Microsoft szykuje automatyczną aktualizację IE 6 i 7

Internet Explorer 6 i inne przestarzałe przeglądarki są zmorą deweloperów tworzących nowoczesne strony i aplikacje internetowe. Twórcy od lat apelują do Microsoftu aby ten pozbył się przestarzałych produktów z systemu Windows. Gigant z Redmond postanowił poczynić pewne kroki w tym kierunku – uruchomi automatyczną aktualizację Internet Explorer 6 i 7 do najnowszych wersji na komputerach z Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Proces aktualizacji rozpocznie się już w styczniu w Brazylii i Australii. Update nie będzie wymagał od użytkownika żadnej reakcji, wszystko odbędzie się automatycznie w tle tak jak ma to miejsce w przypadku Google Chrome. To znaczne ułatwienie bowiem obecnie tego typu uaktualnienia dostępne są w Windows Update opcjonalnie i użytkownik musi przebrnąć przez kilka ekranów instalacji. Microsoft poinformował, że na komputery z wybranymi wersjami Windowsa trafią najnowsze dostępne kompilacje IE. W przypadku Visty i Windows 7 będzie to IE9, użytkownicy nieśmiertelnego XP’ka będą musieli się zadowolić archaicznym Internet Explorerem 8.

Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre organizacje oraz użytkownicy chcą pozostać przy starej wersji IE ze względu na własne tempo modernizacyjne czy ograniczenia związane z kompatybilnością. Aby zablokować automatyczne aktualizacje można skorzystać ze specjalnych narzędzi Internet Explorer 8 Automatic Update Blocker i Internet Explorer 9 Automatic Update Blocker.

Plany Microsoftu wyglądają na racjonalne. Aktualizacja zwiększy bezpieczeństwo i wyeliminuje problemy związane z korzystaniem z przestarzałych przeglądarek. Szkoda tylko, że wciąż popularny Windows XP, z którego korzysta blisko połowa internetów na całym świecie, nie doczekał się wsparcia dla Internet Explorer 9 – jedynej nowoczesnej przeglądarki Microsoftu. Nie da się ukryć, że aktualizacja do IE8 nie rozwiązuje większości problemów.

Źródło: Microsoft, Net Applications

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *