Microsoft zapewnia o pracy nad błędami w Windows Phone

Na początku tego tygodnia ujawniono istotną wadę w funkcji obsługi wiadomości SMS przez urządzenia z systemem Windows Phone 7. Wczoraj firma Microsoft w końcu wydała oświadczenie na temat tego problemu cytowane w serwisie The Verge.

Autor artykułu przytacza wypowiedź Grega Sullivana, starszego menedżera produktu w oddziale Windows Phone firmy Microsoft, który powiedział: “Jesteśmy świadomi problemu i nasze zespoły inżynierów sprawdzają w tej chwili możliwe rozwiązania. Gdy będziemy mieli więcej informacji, podejmiemy odpowiednie działania, aby zapewnić klientom należytą ochronę.”

Problem dotyczy wady systemu operacyjnego Windows Phone 7.5 (tzw. „Mango”). Osoby, które odkryją exploit, mogą wykorzystać lukę do zakłócania działania urządzeń Windows Phone poprzez atak za pomocą wiadomości SMS.

Jak dotąd, nie podano żadnych szczegółów na temat działania błędu w obsłudze SMS, który może doprowadzić do zatrzymania urządzeń z Windows Phone. Wydaje się przy tym, że błąd nie narusza żadnych zabezpieczeń.

Ponieważ jednak luka ma charakter krytyczny, Microsoft może i powinien szybko rozwiązać problem za pomocą aktualizacji Windows Phone 7.5 over-the-air lub aktualizacji wymagającej podłączenia urządzenia Windows Phone do komputera i pobierania poprawek przez oprogramowanie Zune. Opieszałość w wykonaniu tego zadania na pewno nie wróży dobrze przyszłości systemu, który nadal pozostaje na marginesie wśród mobilnych systemów operacyjnych.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *