Windows Phone narażony na ataki SMS

Ataki SMS nie już tylko domeną najpopularniejszych systemów mobilnych: Androida i iOS. Serwis WinRumors poinformował o wykryciu krytycznego błędu w wersji systemu Windows Phone 7.5. Błąd ten umożliwia napastnikowi zatrzymanie działania urządzenia poprzez przeprowadzenie ataku denial-of-service (DoS) za pośrednictwem SMS.

Usterka została odkryta przez czytelnika WinRumors, Khaleda Salameha, który zgłosił informację do portalu w ostatni poniedziałek. Dziennikarze poinformowali o błędzie firmę Microsoft. Na razie jednak nie znaleziono poprawek lub obejścia, które jest w stanie naprawić ten problem.

Atak polega na wysyłaniu wiadomości SMS, w wyniku których urządzenie zostanie wyłączone, a po ponownym uruchomieniu, przestanie działać hub wiadomości. Atak może być przeprowadzony także podczas wysyłania wiadomości przez czat Facebooka lub Windows Live Messenger.

Jedyne, co pozostaje w tej chwili, to cieszyć się, że wada nie jest związana z bezpieczeństwem. Wydaje się, że chodzi tu o błąd w sposobie obsługi wiadomości przez system Windows Phone 7.5, a nie coś bardziej groźnego. W przeszłości zdarzały się znacznie poważniejsze błędy związane z obsługą wiadomości tekstowych. System iOS 3.0 generował o wiele bardziej niebezpieczny błąd SMS, który pozwalał hakerom przejąć całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Ponieważ opisywany błąd nie wygląda poważnie, możemy się spodziewać w niedługim czasie poprawki od producenta.

Źródło: Neowin

1 thoughts on “Windows Phone narażony na ataki SMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *