Microsoft szykuje nowy podgląd kart w IE

Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA trafił wniosek Microsoftu o patent na interfejs przeglądarki internetowej który dotyczy przeglądania i organizowania otwartych kart za pomocą miniaturek.

Microsoft chce wyposażyć przeglądarkę w nowy przycisk Quick Pick który aktywuje wizualny podgląd aktywnych kart w postaci miniatur. Po najechaniu kursorem myszy na wybraną kartę jej miniatura zostanie powiększona. Reorganizacja zakładek możliwa jest poprzez przeciągnięcie i upuszczenie miniatury strony w dowolnym miejscu. Karty będą domyślnie ułożone zgodnie z preferencjami użytkownika. Nowy interfejs został szczegółowo przedstawiony na rysunku załączonym do wniosku patentowego.

Już teraz w Internet Explorer dostępne są karty szybkiego dostępu które prezentują miniaturki aktywnych witryn. Jednak Microsoft zamierza rozszerzyć ten interfejs o nowe funkcjonalności. Nie wiadomo w której edycji IE pojawią się opisane zmiany, być może gigant z Redmond szykuje zmiany w Internet Explorerze 9. Warto również zauważyć, że podobne rozwiązania są już dostępne w alternatywnych przeglądarkach, m. in. Google Chrome i Operze.

Źródło: gorumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *