Mobilna ofensywa Microsoftu?

W przyszłym miesiącu podczas targów Mobile World Congress pojawi się pierwsza oficjalna zapowiedź systemu Windows Mobile 7.

Od dłuższego czasu trwają spekulacje na ten temat. Najnowsze doniesienia CNET News wskazują iż Microsoft zamierza sfinalizować kod systemu latem tego roku aby producenci mogli wprowadzić Windows Mobile 7 na urządzeniach jeszcze przed końcem bieżącego roku. Koncern z Redmond wciąż odmawia komentarza na temat Windows Mobile 7 jednak w styczniowym wywiadzie Robbie Bach powiedział, że podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie Microsoft będzie miał wiele do powiedzenia na temat biznesowych telefonów.

Kolejne spekulacje donoszą, że wraz premierą Windows Mobile 7 pojawią się zupełnie nowe urządzenia oparte o tą platformę dla klientów indywidualnych. Mowa tu przede wszystkim o telefonie zbudowanym na bazie odtwarzacza Zune który ma być wyposażony w różnorodne aplikacje multimedialne. Już wkrótce okaże się czy któreś z doniesień są prawdziwe. Targi Mobile World Congress w Barcelonie odbędą się w dniach 15 – 18 lutego.

Windows Mobile 7 może pomóc odzyskać Microsoftowi utracony rynek smartfonów który obecnie w coraz szerszej mierze przejmowany jest przez Apple i Google. Nowy mobilny system z Redmond musi okazać się naprawdę rewolucyjny i dorównywać konkurencji aby odnieść sukces na trudnym rynku.

Źródło: CNET News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *