Microsoft szykuje rozległy Patch Tuesday i łaty na 64 dziury

Microsoft powiadomił dziś o zamiarze wydania comiesięcznych poprawek dla 64 luk w zabezpieczeniach Windows, Office, Internet Explorer i innego oprogramowania. Poprawki wyjdą w przyszły wtorek podczas comiesięcznego Patch Tuesday.

17 biuletynów, czyli tyle samo poprawek, ile w rekordowym grudniu 2010 roku. Biuletyny, która zostaną udostępnione w następny wtorek będą zawierać naprawę 64 luk, czyli o 15 więcej niż podczas poprzedniego rekordowego PT w październiku 2010 r., i o 24 więcej niż we wspomnianym grudniu 2010 roku. Spośród 17 aktualizacji 9 oceniono jako “krytyczne”, co oznacza najwyższe zagrożenie w czterostopniowej skali Microsoft. Pozostałe 8 biuletynów oznaczono jako “ważne”.

“Spodziewaliśmy się większej publikacji w tym miesiącu, bo jest to zgodne z normalnym rytmem aktualizacji MS,” mówi Andrew Storms, dyrektor operacji bezpieczeństwa w nCircle Security. Ekspert powołuje się tym samym na zwyczaj wydawania większej liczby aktualizacji przez Microsoft podczas parzystych miesięcy. Z drugiej strony jednak nawet specjaliści są zaskoczeni liczbą poprawek.

Microsoft poinformował, że ma zamiar zakończyć kilka ważnych kwestii, w tym lukę w obsłudze protokołu Windows MHTML (HTML MIME), do której koncern przyznał się w styczniu tego roku. Poprawki mają także zlikwidować błąd w sieci Windows Server Message Block (SMB) oraz w protokole file-sharing, który został odkryty w lutym.

Pozostałe aktualizacje będą dotyczyć jednej lub więcej luk w zabezpieczeniach pakietu Office, Internet Explorer (IE), Visual Studio. Net oraz GDI+. Ostatni element to komponent służący do renderowania grafiki. 17 aktualizacji ukaże się 12 kwietnia około godziny 17.

Źródło: ComputerWorld, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.