Windows 8 wykorzysta SmartScreen do sprawdzania plików

Kolejny dzień przynosi przeciek dotyczący systemu operacyjnego Windows 8. Tym razem sprawa dotyczy systemu kontroli plików SmartScreen, który chroni użytkowników przed uruchomieniem złośliwego oprogramowania na pulpicie. Long Zheng z istartedsomething.com odkrył tę funkcję w piątek.

Jeżeli nazwa SmartScreen brzmi znajomo, to dlatego, że Microsoft aktualnie używa tej technologii w przeglądarce Internet Explorer i Windows Live Messenger 2011. Gdy użytkownicy próbują uruchomić wklejony link z poziomu Messenger 2011, podlega on autentyfikacji, dzięki czemu użytkownicy są informowani o tym, że link pochodzi z czarnej listy witryn. Funkcja może być irytująca dla wielu użytkowników, którzy stykają się z blokadą linku z zaufanego miejsca…

Jak wyjaśnia Zheng, SmartScreen posłuży w Windows 8 do dwóch głównych zadań. Po pierwsze, będzie działać jak program antywirusowy (np. Windows Security Essentials) wbudowany w system operacyjny. Po drugie, system będzie zapobiegał ściąganiu szkodliwego oprogramowania i uruchamianiu treści ze źródła oznaczonego jako szkodliwe przez Microsoft.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *