USA: Windows 7 popularniejszy od XP!

Windows 7 jest najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym Microsoftu w historii. W sierpniu ubiegłego roku notowania Siódemki pokonały nisko ocenianą Vistę. Z początkiem tego miesiąca udało się jednak osiągnąć znacznie więcej – Windows 7 prześcignął nieśmiertelnego XP’ka. Dane dotyczą Stanów Zjednoczonych.

Według StatCounter Windows 7 ma 31,8% rynku w USA podczas gdy notowania XP spadły do 31,55%. W zestawieniu znajduje się jeszcze Vista (19,12%), Mac OS X (14,74%) i Linux (0,7%). Trzy najpopularniejsze wersje systemu Windows mają razem 82,47% rynku. Windows 7 stale umacnia swoją pozycję głównie kosztem Visty i XP. Systemy te stracił odpowiednio po 2,54% i 3,04% od grudnia ubiegłego roku. W tym czasie udziały Siódemki wzrosły o 5,47%.


Systemy operacyjne w USA (Marzec 2010 – Kwiecień 2011), StatCounter

Na rynku globalnym wciąż niekwestionowanym liderem jest Windows XP, który znajduje się na 47,1% komputerów. Dla porównania Windows 7 ma 31,28%.

Źródło: StatCounter

4 thoughts on “USA: Windows 7 popularniejszy od XP!

  1. Jak to nie wiesz!? To jest działanie skierowane na cyfrowy mechanizm obsługujący trybiszon zasiębierny podsięrzutny z lewoskrętnym gwintem typu Blood Vulz Ein und Zwanzig. heheheh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *