Microsoft tablet OS nie wcześniej niż jesienią …2012?

Najnowsze doniesienia na temat systemu Microsoft dla tabletów mówią o wyjątkowo odległej w czasie dacie premiery. Microsoft tablet OS ma trafić na rynek dopiero po wakacjach szkolnych w roku 2012.

Wiadomości te potwierdza portal Businessweek.com. W kontekście szybkiego rozwoju na rynku tabletów jest to informacja cokolwiek szokująca. Za półtora roku Google i Apple będą daleko, daleko z przodu. Czy strategią Microsoftu będzie poszukiwanie – tak jak w przypadku smartfonów, wielkiego partnera hardware?

Publiczne testy nowej wersji systemu Windows mają się rozpocząć pod koniec tego roku. Wiadomości należy traktować jako przeciek – rozmówcy portalu woleli zachować anonimowość, ponieważ plany nie zostały jeszcze ujawnione publicznie.

Warto przy okazji porównać tę informację z poprzednimi pogłoskami. Wcześniej sugerowano jako datę premiery styczeń 2012. System miał być zapowiedziany oficjalnie w czerwcu tego roku. Do sieci wyciekła nawet prezentacja Della, na której pod koniec roku można było zobaczyć planowane tablety w systemem Windows.

Prawdę na temat postępu prac nad nowym systemem zna jednak tylko Microsoft.

Źródło: Neowin

One thought on “Microsoft tablet OS nie wcześniej niż jesienią …2012?

  1. Microsoft przegra z tymi tabletami, tak jak na rynku konsol. Pewnie będzie to dobry sprzęt, ale zbyt drogi i “skomputeryzowany” jak na tablet. Jak dla mnie iPad, dzięki swojemu iOS jest daleko z przodu przed innymi systemami na urządzenia przenośne. System jest w 100% zintegrowany z urządzeniem, wydaje mi się że tylko dlatego jest tak dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *