Microsoft także chce mieć swojego smartwatcha

Rynek inteligentnych zegarków choć dopiero raczkuje, to już wywołuje duże emocje wśród entuzjastów nowych technologii. Microsoft przespał premierę swojego mobilnego systemu operacyjnego, jednak nie chce powtórzyć tego samego błędu w przypadku smartwatcha. Według nowych informacji, gigant z Redmond jest zainteresowany wykupieniem Basis Science – firmy, która od dłuższego czasu zajmuje się produkcją specjalistycznych zegarków.

TechCrunch powołując się na własne źródła donosi, że Basis Science jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Microsoftem dotyczących przejęcia firmy. Kupnem są zainteresowani również tacy giganci, jak Google, Samsung oraz Apple. Domniemana cena sprzedaży wynosi około 100 milionów dolarów.

Microsoft już od dłuższego czasu jest wymieniany wśród producentów, którzy są zainteresowani stworzeniem własnego inteligentnego zegarka. Przejęcie firmy z tak dużym doświadczeniem w tej dziedzinie dałoby gigantowi z Redmond odpowiednie możliwości w kontynuowaniu swoich planów.

Rynek inteligentnych zegarków wciąż raczkuje, z tego też względu jest na nim miejsce dla wielu nowych graczy. Co prawda zarówno Samsung jak i Sony posiadają już swoje urządzenia, jednak jakością wykonania produkty te nie zdołały zaskarbić sobie przychylności szerszej publiki. Microsoft ma zatem duże szanse, by w odpowiednim momencie wkroczyć na scenę i w przeciwieństwie do Windows Phone, nie odstawać od konkurencji.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *