Microsoft twierdzi, że żaden antywirus nie jest w stanie ochronić Windows XP

Marketingowego zachęcania do przesiadki na Windows 8 ciąg dalszy. Tym razem Microsoft wystosował specjalną infografikę, która informuje, na jak wielkie niebezpieczeństwo narażają się użytkownicy starego Windows XP. O dziwo znalazła się również wzmianka o stosunkowo nowej Siódemce.

Gigant z Redmond przy okazji swojej kampanii zachęcającej do przesiadki na najnowszy system operacyjny stosuje różne metody. Tym razem twierdzi, że żaden program antywirusowy nie będzie w stanie ochronić Windows XP przed atakami z zewnątrz. Dotyczy to oczywiście okresu po zakończeniu wsparcia dla tego systemu.

xp_antyvir

Dowiadujemy się również, że Windows XP jest 21 razy bardziej narażony na infekcję, niż Windows 8. Ta sama infografika wskazuje, że Windows 7 także nie jest bezpieczny. Użytkownik tego systemu jest 6 razy bardziej narażony na atak, niż posiadacze Ósemki.

Czy dzięki temu firmy, które wciąż korzystają z Windows XP, zechcą przenieść się na nowy system operacyjny? Należy również zastanowić się, czy powyższe dane nie są po prostu chwytem marketingowym, mającym zmusić użytkowników do zakupu Ósemki.

Źródło: Softpedia

One thought on “Microsoft twierdzi, że żaden antywirus nie jest w stanie ochronić Windows XP

  1. Niech Microsoft się nie kompromituje, mam XP i antywirus GData, czuję sie bezpieczny zatem. Oczywiście gdybym był snowdenem to nawet przy Windows8 hakerzy znaleźli by sposób aby się dostać do moich danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *