Microsoft twierdzi, że żaden antywirus nie jest w stanie ochronić Windows XP

Marketingowego zachęcania do przesiadki na Windows 8 ciąg dalszy. Tym razem Microsoft wystosował specjalną infografikę, która informuje, na jak wielkie niebezpieczeństwo narażają się użytkownicy starego Windows XP. O dziwo znalazła się również wzmianka o stosunkowo nowej Siódemce.

Gigant z Redmond przy okazji swojej kampanii zachęcającej do przesiadki na najnowszy system operacyjny stosuje różne metody. Tym razem twierdzi, że żaden program antywirusowy nie będzie w stanie ochronić Windows XP przed atakami z zewnątrz. Dotyczy to oczywiście okresu po zakończeniu wsparcia dla tego systemu.

xp_antyvir

Dowiadujemy się również, że Windows XP jest 21 razy bardziej narażony na infekcję, niż Windows 8. Ta sama infografika wskazuje, że Windows 7 także nie jest bezpieczny. Użytkownik tego systemu jest 6 razy bardziej narażony na atak, niż posiadacze Ósemki.

Czy dzięki temu firmy, które wciąż korzystają z Windows XP, zechcą przenieść się na nowy system operacyjny? Należy również zastanowić się, czy powyższe dane nie są po prostu chwytem marketingowym, mającym zmusić użytkowników do zakupu Ósemki.

Źródło: Softpedia

One thought on “Microsoft twierdzi, że żaden antywirus nie jest w stanie ochronić Windows XP

  1. Niech Microsoft się nie kompromituje, mam XP i antywirus GData, czuję sie bezpieczny zatem. Oczywiście gdybym był snowdenem to nawet przy Windows8 hakerzy znaleźli by sposób aby się dostać do moich danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *