Microsoft udostępnia aplikacje mobilne dla swojego serwisu społecznościowego

Mało kto wie, że Microsoft od ponad roku posiada własny serwis społecznościowy. Socl, bo tak się nazywa, koncentruje się przede wszystkim na obrazkach, umożliwiając tworzenie kolaży oraz popularnych internetowych memów. W dniu dzisiejszym do sieci trafiły aplikacje mobilne tego portalu.

Dotychczas użytkownicy serwisu Socl mogli go obsługiwać wyłącznie za pomocą przeglądarki internetowej. W dniu dzisiejszym pojawiły się aplikacje mobilne dla wszystkich trzech najpopularniejszych systemów – Androida, iOS oraz Windows Phone.

Wskazuje to, że Microsoft chce rozpocząć ekspansję ze swoim dziełem, które dotychczas tkwiło gdzieś w cieniu innych społecznościówek – Facebooka, Instagramu, Twittera czy chociażby LinkedIn. A czym tak naprawdę Socl jest? Zbiorem luźnych grafik, wśród których użytkownicy poszukują głębszych inspiracji. Oprócz kolaży i memów, możliwe jest chociażby stworzenie zabawnego gifa.

Gigant z Redmond nie zamyka się na konkurencję, niejako kooperując z innymi serwisami. Dzięki temu opublikowany na Soclu materiał możemy w łatwy sposób udostępnić także na Facebooku, Pintereście, Tumblrze oraz Twitterze.

Aplikacje mobilne można pobrać z odpowiednim sklepów dla systemów: Android, iOS oraz Windows Phone.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *