Xbox One obsługuje już klawiaturę i myszkę

Co prawda nie za sprawą oficjalnego oprogramowania, ale liczy się sam fakt. Programistom odpowiedzialnym za mod CronusMAX udało się zmusić najnowszą konsolę Microsoftu do działania wraz z klawiaturą i myszką. Ponadto użytkownicy mogą za pomocą gadżetu podłączyć praktycznie każdego pada, także tego od PlayStation 4.

Na filmiku promocyjnym twórcy prezentują pełne wsparcie dla klawiatury i myszki, DualShocka 3 oraz DS4, a także dla kontrolera Wii Pro. Dzięki CronusMAX wszystkie te sprzęty idealnie działają we współpracy z Xbox One.

Jakby tego było mało, użytkownicy mogą zaprogramować własne makra. To właśnie ten element jest najbardziej kontrowersyjny, gdyż użycie gotowych kombinacji w grach sieciowych może dawać wymierną przewagę nad resztą graczy, którzy korzystają przecież ze zwykłego kontrolera.

Jak informują sami twórcy – CronuxMAX nie można nazywać modem. Jego użycie nie pozbawi nas gwarancji konsoli i jest całkowicie bezpieczne. Trzeba przyznać, że gadżet prezentuje się niezwykle ciekawie.

Źródło: Eurogamer

One thought on “Xbox One obsługuje już klawiaturę i myszkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *