Xbox One: premiera w Polsce najwcześniej w II połowie 2014?

W dniu dzisiejszym już po raz drugi mamy niezbyt dobre wiadomości dla osób zainteresowanych kupnem konsoli Xbox One. Wcześniej informowaliśmy o podwyżce cen gier w cyfrowej dystrybucji. Nawet jeśli 5 funtów drożej nie okaże się dla większości chętnych przeszkodą, tak już przesunięcie daty premiery urządzenia na drugą połowę przyszłego roku jak najbardziej.

Serwis GameReactor za pośrednictwem anonimowych informatorów ujawnił, że na terenie krajów nordyckich premiera konsoli Xbox One odbędzie się w trzecim kwartale 2014 roku. Mowa tu o takich krajach jak Szwecja, Norwegia, Finlandia i Dania. Nie wymieniono wprawdzie Polski, jednak biorąc pod uwagę znacznie wyższe zarobki, a także większe zainteresowanie sprzętem, na premierę w naszym kraju możemy poczekać nawet do 2015 roku. Wśród pozostałych krajów europejskich, które wciąż muszą uzbroić się w cierpliwość jest m.in. Belgia, Holandia, Szwajcaria i Rosja. Jeśli Microsoft podtrzyma tę politykę, to bez wątpienia skorzysta na tym Sony.

Na dzień dzisiejszy firma z Redmond nie potwierdziła tych informacji, jednak ograniczenie liczby krajów w dniu premiery daje wyraźny sygnał, że coś jest na rzeczy. Jeśli już teraz nie możemy się doczekać Xboxa One, to pozostaje nam wyłącznie import. Warto jednak pamiętać, że na terenie naszego kraju nie obowiązuje gwarancja, ze względu na brak oficjalnego wsparcia Microsoftu.

Źródło: GameReactor

One thought on “Xbox One: premiera w Polsce najwcześniej w II połowie 2014?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.