Xbox One w 18 dni osiąga sprzedaż powyżej 2 mln sztuk

Microsoft poinformował, że w przeciągu 18 dni od premiery konsoli Xbox One, na całym świecie sprzedało się ponad 2 miliony egzemplarzy. Wykupione zostały zapasy w niemal wszystkich sklepach oferujących produkt giganta z Redmond.

Xbox One potrzebował zaledwie 18 dni do przekroczenia magicznej bariery 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Microsoft informuje, że średnia sprzedaż każdego dnia wyniosła 111111 egzemplarzy, ustanawiając tym samym nowy rekord Xboxa.

Potwierdzają to także liczby związane z samymi użytkownikami. Choć konsola była początkowo reklamowana jako centrum rozrywki w salonie, które niekoniecznie musi być związane z grami, tak gracze zweryfikowali ten stan rzeczy. Od momentu premiery zdobyli oni bowiem aż 39 milionów osiągnięć w tytułach startowych.

Na samym Amazonie w najbardziej aktywnym momencie ilość zamawianych konsol przekroczyła 1000 egzemplarzy na minutę. Jest to zatem niebywały sukces Microsoftu, który początkowo miał sporo problemów z marketingiem dotyczącym swojego produktu.

Tymczasem na terenie Polski Xbox One wciąż jest oficjalnie niedostępny. Co prawda pojawiły się pierwsze informacje odnośnie ewentualnej daty premiery, ale żaden przedstawiciel Microsoftu ich nie potwierdził.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *